Доробок України з 20-ома медалями різного ґатунку та підсумкове 14-те місце можна вважати непоганим результатом, тим більше зважаючи на те в яких умовах жили та тренувалися наші спортсмени. Попри усі негаразди, наші спортсмени у Лондоні довели, що Україна – олімпійська держава.

Герої України

Найбільше потішили наші боксери. Утім, після тріумфу на чемпіонаті світу в Баку не очікувати стільки ж медалей від них було нелогічно. Хлопці з оселедцями на голові довели, що українські козаки – сильні і мужні воїни. Вони вміють не тільки перемагати суперників та суддів, а ще й танцювати гопак. Олімпійськими чемпіонами стали Олександр Усік та Василь Ломаченко. Останній підкорив лондонську Олімпіаду після тріумфу у Пекіні. Срібло виборов Денис Берінчик, а бронзовими призерами стали Олександр Гвоздик та Тарас Шелестюк. Боксери у нашу скарбничку поклали 5 медалей. Непогані результати показали наші фехтувальниці в особистих змаганнях. Львів’янка Яна Шемякіна стала олімпійською чемпіонкою, а Ольга Харлан – бронзовою призеркою.

У легкій атлетиці, мабуть, було б гріхом не чекати на медалі. Найбільше потішила командна бронза у дівчат на 100 метрів. Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Ремень та Єлизавета Бризгіна по-справжньому потішили Україну. Ольга Саладуха достибнула до бронзи, а Олександр П’ятниця у суботу метнув спис на срібну медаль.

У важкій атлетиці та веслуванні українці себе також прославили. Після бронзи Юлії Калини золоту штангу підняв Олексій Торохтій. У веслуванні олімпійським чемпіоном став Юрій Чебан, а також команд дівчат четвірок (Катерина Тарасенко, Наталя Довгодько, Анастасія Коженкова та Яна Дементьєва). Двічі срібною була титулована Інна Осипенко-Радомська.

На такі види спорту як дзюдо, вільна боротьба та тхеквондо наші спортсмени вибороли лише одну срібну медаль. Борець Вадерій Андрійців у ваговій категорії до 96 кг став срібним призером.

Настріляли українці, а точніше українка, не мало не багато – дві бронзи. До речі, перша бронза Олени Костевич стала першою медаллю України на олімпійських іграх у Лондоні. Загалом, олімпійська чемпіонка Афін Олена Костевич виборола для України дві бронзові. медалі.

У гімнастів найуспішним став Ігор Радівілов. В опорному стрибку він посів третє місце.

Брудна суддівська Олімпіада

В одному з своїх інтерв’ю головний тренер нашої боксерської команди Дмитро Сосновський сказав, що Олімпіада у Лондоні – найбрудніша за всю історію. І не погодитися з цим справді складно. Що зробили з боксерами Євгеном Хитровим та Олександром Гвоздиком описати важко. Забрали медалі і в нашої

Команди гімнастів та семиборки Людмили Йосипенко. У порівнянні з тим що творили судді у боксі, легка атлетика та спортивна гімнастика відходить на другий план. У Лондоні «люди в чорному» знищували такий вид спорту як любительський бокс, віддаючи перемогу боксерові, який програв. На жахливе та несправедливе суддівство у боксерському турнірі скаржилися усі. Утім, дивідендів з цього було мало. Протести команд боксерів здебільшого відхиляли.

Їм не пощастило

Згадуючи наших героїв, не можна ні слова не написати про спортсменів, які залишалися за крок до п’єдесталу Олімпіади. Команду наших гімнастів просто в останню мить зняли з п’єдесталу пошани, оскільки задовольнили протест збірної Японії. У семиборки Людмили Йосипенко також відібрали бронзу, оскільки спочатку дискваліфікували німкеню, а потім відмінили дискваліфікацію.

За крок до омріяних медалей Лондона були Ірина Мерлені (вільна боротьба), Ірина Кінзервська (дзюдо), Ольга Маслівець (вітрильний спорт), Юрія Паратова (важка атлетика), Олег Олемельчук (кульова стрільба), Ігор Шимечко (важка атлетика), Аліна Лохвиненко, Ольга Земляк, Наталя Пигида та Ганна Ярощук (команда дівчат в естафеті 4 х 400 метрів), Тетяна Гамера-Шмирко (легка атлетика, марафон) та інші.

На них сподівалися

Не можна оминути стороною і спортсменів, на яких покладали чи не найбільше сподівань на медалі.
Георгій Зантарая (дзюдо), Наталя Добринська (легка атлетика), Маркіян Івашко, Віктор Рубан, Дмитро Грачов (команда лучників).

Видатний Фелпс підкорив Лондон

Олімпіада у Лондоні стала особливою тим, що американський плавець Майкл Фепс своїм успішним виступом перевершив медальний рекорд легендарної Лариси Латиніної і став видатним олімпійцем за всю історію сучасності. Навіть за це отримав особливий подарунок.

На фото: львів'янка Яна Шемякіна зробила у Лондоні неймовірне