Найбільший акціонер ВАТ "Агрофірма «Провесінь" ІК "Вихор" звернувся до бізнес-середовища Львова з проханням не приставати на сумнівні пропозиції керівництва агрофірми.

Як повідомив сьогодні під час прес-конференції заступник директора ІК "Вихор" Герасим Кізін, керівництво агрофірми "Провесінь", а саме голова правління Іван Півень, хоче заставити арештоване (!) майно підприємства для отримання кредиту. "Надійшла інформація, що Іван Півень хоче все майно агрофірми обтяжити або передати в заставу, взявши в кредит. Хоча майно зараз під арештом і є заборона відчуження, не дивлячись на це, і так, як він вже це робив, він хоче взяти кредит, заставити майно.

Куди підуть кошти, ми можемо здогадатися, тобто в результаті може не залишитись на агрофірмі ні коштів, ні майна", – зазначив він.

Герасим Кізін закликав бізнесменів не приставати на сумнівні пропозиції керівництва "Провесні". "Ми, як найбільші акціонери ВАТ "Агрофірма "Провесінь", хочемо закликати бізнес-середовище Львова не піддаватись і не йти на сумнівні угоди з нинішнім керівництвом агрофірми", – зазначив він.

На яку суму планує отримати кредит керівництво агрофірми, Герасим Кізін інформації не має. За його словами, представникам ІК "Вихор", незважаючи на те, що ця компанія є найбільшим акціонером агрофірми, проблематично навіть потрапити на територію підприємства, не те щоб отримати якусь інформацію. "Нас не допускають до управління, зокрема про те, щоб просто на територію потрапити про це не можна говорити, не те щоб вони ділились своїми планами", – зазначив він.

Як повідомив Герасим Кізін, керівництво агрофірми вже не вперше розпоряджається майном підприємства без будь-якої згоди акціонерів. "Вже були факти незаконного відчуження майна агрофірми. Це два ринки, які були незаконно відчужені, продані, і причому були переписані на дочку Івана Півня. Зараз ми це оскаржуємо в прокуратурі, і, я думаю, доб’ємось, щоб повернути ці ринки у власність агрофірми", – зазначив він.

Йдеться про продаж за 15 тис. грн. частини майна "Провесня" – міні-продуктові ринки на вул. Личаківській та Кн. Ольги у Львові – ТзОВ "Провесінь ЮММ". Засновником останнього виступають донька і зять Івана Півня.

Герасим Кізін нагадав про інші порушення керівництвом агрофірми прав акціонерів. "Ви знаєте, що відкрита кримінальна справа по факту підробки підпису на угоді між акціонером агрофірми "Провесінь" і сином Івана Півня. Підпис підроблений, це вже доведений факт, вже порушена кримінальна справа, причому є цікавий нюанс: цей підпис засвідчував колишній голова Лисинецької сільради.

Згідно інформації інтернет-джерел, зараз він знаходиться "в бігах", тобто його місце перебування невідомо у зв’язку із цією кримінальною справою. Понад 50 підписів на угодах було засвідчено цим головою сільради, тобто угоди на перехід прав власності на акції ВАТ "Агрофірма "Провесінь" на родину Півня", – зазначив він.

За його словами, акціонери "Провесні" ініціюють відкриття ще однієї кримінальної справи по факту нанесення збитків підприємству головою правління, оскільки останній скупляв акції ВАТ "Агрофірма "Провесінь" за кошти підприємства, а цього не можна було робити, оскільки агрофірма тоді працювала збитково.

Наразі ІК "Вихор" сподівається на справедливі судові рішення, рішення Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, представники якої в червні відвідали агрофірму і зустрілись з керівництвом ІК "Вихор", а також на відповідні дії правоохоронних органів для захисту прав акціонерів ВАТ "Агрофірма "Провесінь".