УЄФА розглядає можливість проведення в Польщі трьох груп замість двох з обома півфіналами і фіналом Євро 2012 – про це стало відомо з джерела, наближеного до керівника УЄФА Мішеля Платіні.

2 і 3 липня комісія УЕФА екзаменувала польську і українську владу на предмет її здатності реалізувати підготовчі заходи до ЄВРО 2012

Звіт про це буде презентований на конгресі федерації у вересні ц. р. в Бордо. Щодо Польщі, то вона може бути спокійна, але з України надходить не найліпша інформація. «Треба ще чимало працювати, бо ситуація (в Україні) не є такою, як ми сподівалися, - сказав Платіні. І додав, що для України, яка не має готелів, аеропортів і доріг, вирішальними будуть три наступні місяці.

Теоретично українці перебувають у ліпшій ситуації, бо вже скоро матимуть готові два стадіони (в Донецьку і Дніпропетровську), а третій (у Харкові) є вже близький до завершення. Однак УЄФА занепокоєна насамперед станом інфраструктури, тобто ситуацією з готелями і дорогами, а насамперед аеропортами. «Прийняте рішення, що в Польщі буде братися до уваги транспорт сухопутний, залізничний і автомобільний, а в Україні – повітряний», - пояснив голова ФФП Міхал Лісткевич.

Розмови з прем’єром Дональдом Туском і міністрами його кабінету переконали Платіні, що поляки справляться з будівництвом стадіонів, автострад і модернізацією залізничних шляхів. В Україні ситуація гірша, бо, за словами речника ФФУ, старі аеропорти не здатні прийняти такої кількості вболівальників, які захочуть відвідати ігри чемпіонату Європи. Один із київських журналістів розповів «ГВ», що впродовж найближчих двох років держава не буде здатною віднайти кошти на аеропорти і дороги. «Стадіони були збудовані коштом міст або багатих людей. Але ніхто не заплатить за автостради чи термінали», - зазначив він.

Як зазначав Лісткевич, українці надали перелік резервних аеродромів, передусім воєнних. Інформатор «ГВ» з УЄФА твердить однак, що делегація УЄФА має великі сумніви, чи зостануть виконані всі умови. На його думку має бути підготовлений також аварійний план на той випадок, якщо Україна не встигне підготувати інфраструктуру.

В чому він полягає? В підготовці 8 стадіонів, які відповідатимуть усім вимогам. «Бо у протилежному випадку Польща може втратити турнір», - застерігає джерело. «З того, що мені відомо, 6 стадіонів буде (у Варшаві, Ґданську, Вроцлаві, Познані, Кракові і Хожові), потрібні ще два на 35 тисяч місць. Тоді Польща зможе організувати увесь турнір.

«Я був би свинею, якби зараз розмірковував про прийняття у Польщі цілого Євро», - зазначив голова Польської футбольної федерації. «Адже це українці переконали нас стартувати у змаганні за організацію Євро 2012. Вони про лобіювали проект на три чверті. Зараз ми є локомотивом, але все ще може змінитися».

Однак Лісткевич зазначив, що вже існує концепція іншого поділу матчів. Як нам вдалося дізнатися, УЄФА розглядає навіть можливість проведення в Польщі більшості зустрічей, наприклад, замість двох груп – три. А в Україні змагалась би тільки одна група. Крім того, півфінали і фінал також відбувся би в Польщі, а не в Києві.

«З півфіналом і фіналом то може бути правдою, бо сама УЄФА між іншим зазначала інше розставлення акцентів», - визнав Лісткевич. На його думку йдеться про УЄФА-сім’ю чи велику групу діячів, політиків і ViP-ів. Для них закінчення великих турнірів це чудова розвага з банкетами, раутами, зустрічами та іншими атракціями. «Треба їм це забезпечити, що є це справді важким завданням. А ця група є для УЄФА пріоритетною Для них конче мають бути 4 і 5-зіркові готелі яких в Україні бракує», - розповів Лісткевич. Тому Платіні не виключає іншої розстановки акцентів.

Мірослав Джевіцкі, міністр спорту, твердить, що Польща не думає про прийняття усього Євро. Однак зазначає, що Польща готова до несподіванок з боку співорганізатора, а тому готує не 4, а 6 стадіонів.

Газета Виборча