Відповідний лист Виконком УЄФА направив у ФФУ, передає ТСН.

Таким чином футбольні чиновники виступають проти втручання представників державних органів влади у діяльність національної футбольної асоціації.

Федерації футболу України дано термін до 4 лютого з вимогою вжити «необхідних конкретних заходів та надати відповідне підтвердження, що ці процеси припинились».

Поза всяким сумнівом, дискваліфікація Федерації футболу України призведе, з поміж-іншого, до того, що жодні клуби, які належать до ФФУ, не зможуть брати участь в змаганнях під егідою УЄФА, як і національні збірні України не матимуть права змагатися в турнірах УЄФА.

Більш того, у листі УЄФА до ФФУ говориться: «Виконавчий комітет УЄФА одностайно вирішив, що у разі призупинення членства ФФУ в складі ФІФА проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні було б нерозумним».

Як превентивний захід, УЄФА вирішив у жеребкуванні відбірного турніру молодіжного чемпіонату Європи-2013, що пройде у четвер, 3 лютого, заздалегідь відправити збірну України в групу із шести команд, а не із п'яти.

Таким чином, у разі дискваліфікації ФФУ та автоматичного вилучення збірної України з цього турніру календар матчів зазнає мінімальних змін. Аналогічна процедура буде застосована до Боснії та Герцеговини, яка також ризикує припиненням членства у ФІФА .

Нагадаємо, що причиною жорсткої реакції УЄФА і ФІФА стали спроби усунути Григорія Суркіса від президентського крісла ФФУ.