22 січня «Укрзалізниця» повідомила про початок роботи Департаменту економічної та інформаційної безпеки, який очолив співробітник СБУ Олег Назарук. Раніше його підозрювали у вимагання і отриманні хабара за кришування «бурштинового бізнесу».

Про це пишуть Наші гроші з посиланням на  «Залізницю без корупції».

Раніше новостворений підрозділ, який займався питаннями економічної безпеки, існував в структурі Департаменту безпеки. Тепер же УЗ створила оновлений орган, який має протидіяти корупції і розкраданням в «Укрзалізниці».

За інформацією ZБК, Департамент економічної безпеки УЗ очолив Олег Назарук. Його декларація як кандидата на посаду директора Департаменту економічної та інформаційної безпеки була оприлюднена 13 січня 2019 р.

В серпні минулого року Олег Назарук був призначений заступником директора Департаменту безпеки Укрзалізниці. До цього він працював в Управліннях СБУ в Рівненській та Житомирській областях.

Раніше ЗМІ звинувачувало Олега Назарука в «кришуванні» нелегального бурштинового бізнесу на посаді заступника керівника Управління СБУ в Рівненській області. В грудні 2015 р. стосовно нього було відкрите кримінальне провадження за фактом вимагання та отримання хабаря.

Загалом йому  організацію поборів в сумі близько $75 тис на день від «бурштинової бізнесу». Проте невдовзі підозра була скасована через суд.

В період з 2016 по серпень 2018 років в реєстрі електронних декларацій відсутні декларації Назарука.

Згідно поданої в січні декларації, у власності та співвласності родини Назаруків перебуває будинок на 182 кв м , чотири ділянки на 10,3 тис кв м та виробничі приміщення загальною площею 1,2 тис кв м.

Також у праві користування родини знаходяться два будинки загальною площею 292 км м, квартира на 34 кв м та три земельні ділянки на 3,1 тис кв м.

Олегу Назаруку належить елітний Mercedes-Benz Е250 2015 року випуску, який коштує близько мільйона грн. Дружині належить BMW Х4, також 2015 року. Вартість цього авто складає близько 1,1 млн. грн. Обидва автомобілі придбані в 2015 року, незадовго до початку слідства проти Назарука.

Сукупний сімейний дохід Назаруків за 2018 рік складає 1,15 млн грн. З них 91 тис грн. Олег Назарук отримав в управлінні СБУ в Житомирській області, а 376 тис грн. в «Укрзалізниці».

Подружжя має 1,8 млн грн. готівкою в різних валютах та 760 тис грн. на рахунках в банках. Також дружина посадовця Ірина Юхименко-Назарук є співвласницею ТОВ «Стемп» та ТОВ «Бравас В», в яких має частки статутних капіталів у розмірі 2,2 млн грн.

Під час обрання керівника Департаменту економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниця» не проводила публічного конкурсного відбору претендентів. Рішення про призначення директорів департаментів приймається правлінням компанії.