Підлеглі міського голови Львова Андрія Садового оголосили про плани провести сесію Львівської міської ради 3 грудня, заявивши, що його призначила Львівська міська ТВК. Однак у ТВК цю інформацію заперечили та наголосили, що зібрати нове засідання може винятково Тимчасова президія Львівської міської ради, призначена на засіданні 24 листопада. Таким чином Садовий із чиновниками всупереч закону спробували скасувати перше засідання новообраної Львівської міської ради, що зупинило дерибан землі у селах, які приєдналися до Львівської ОТГ. Але це виявилось безуспішним.

Так, у понеділок, 30 листопада, підлеглий Садового, начальник управління "Секретаріат ради" Юрій Лукашевський на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук" заявив, що нове засідання Львівської міської ради відбудеться 3 грудня. При цьому чиновник не повідомив, хто і коли призначив його на цей день.

Львівська міська рада: Юрій Лукашевський

У коментарі журналістові "Вголосу" Юрій Лукашевський заявив, що відповідне засідання на 3 грудня призначила Львівська міська ТВК.

"[Засідання призначене] зверненням ТВК. Я так розумію, вони приймали рішення в себе на засіданні...", - сказав Лукашевський.

Тим часом у Львівській міській ТВК цю інформацію заперечили.

"ТВК нічого не призначала. Ми звернулися із проханням до Львівської міської ради з проханням (!), щоб вони організували проведення сесії. І так само ми звернулися до Тимчасової президії Львівської міської ради з проханням про те, щоби вона визначилася з датою і часом проведення цього засідання. Яку дату вони виберуть — це вже їхнє питання", - сказав "Вголосу" голова Львівської міської ТВК Ігор Сліпецький.

Звернення Львівської міської ТВК до Тимчасової президії Львівської міської ради, обраної на засіданні 24 листопада
Звернення Львівської міської ТВК до Тимчасової президії Львівської міської ради, обраної на засіданні 24 листопада

З проханням пояснити ситуацію "Вголос" також звернувся до самих членів Тимчасової президії Львівської міської ради. Депутати повідомили, що жодного рішення щодо призначення чергового засідання Львівської міської ради не ухвалювали.

Любомир Мельничук, депутат Львівської міської ради від ВО "Свобода":

Станом на сьогодні пленарне засідання може скликати виключно тимчасова президія, яка була обрана на першому пленарному засіданні першої сесії Львівської міської ради 24 листопада 2020 року. До її складу було делеговано представників усіх фракцій — Петра Адамика ("ЄС"), Любомира Мельничука ("Свобода"), Юрія Мартинюка ("Варта"), Віталія Троця ("Голос") і Романа Федишина ("Самопоміч"). Засідання тимчасової президії відбудеться сьогодні по обіді. Там і буде визначено час, місце та порядок денний чергового пленарного засідання ЛМР. Про наслідки засідання ми обов'язково повідомимо громадськість та представників ЗМІ. Все відбудеться по закону.

Петро Адамик, депутат Львівської міської ради від "Європейської солідарності":

Я бачив цей лист від ТВК (із проханням організувати проведення засідання ЛМР, - ред.), на який спирається Лукашевський. Хочу нагадати, що він мав такий самий лист, коли збиралася перша урочиста сесія 24 листопада. І він не забезпечив проведення цієї сесії, мотивуючи тим, що "немає стільців".

Крім того, ми давали звернення від депутатів, щоб нам дали протокол першого засідання. ТВК чітко каже, що це мав робити секретаріат ради. Тобто пан Лукашевський як керівник секретаріату перший раз не організував роботу сесії, а тепер другий раз анонсує якусь сесію, яка не має легітимної причини...

Тому мені цікаво, чому такий правовий невіглас взагалі перебуває на посаді керінвика секретаріату Львівської міської ради? Він дуже серйозно підставив себе із правової точки зору. Але це питання до його готовності сліпо виконувати незаконні вказівки на догоду одній людині. Може, він таким чином знайшов ключик до чийогось серця...Не знаю. Будемо ставити це питання перед міським головою. Ми налаштовані на компроміс. Але "нагинати" депутатський корпус нікому не вдасться.

Юрій Мартинюк, депутат Львівської міської ради від "Варти":

На останній зустрічі з міським головою, яка відбулася в п'ятницю, 27 листопада, Андрій Садовий закликав представників всіх політичних сил, які були обрані до міської ради, приймати будь-які рішення спільно й узгоджено. Ця пропозиція була підтримана всіма. Сьогодні ми знову чекаємо на зустріч з міським головою. Тому дуже дивно, що його підлеглі в цей час проявляють якісь ініціативи, які прямо суперечать заявам і обіцянкам міського голови про "прийняття спільних та консолідованих рішень".

Більше про останні події у Львівській міській раді читайте у статті: Хто і чому узурпував Львів?

Нагадаємо:

  • У вівторок, 24 листопада у межах чинного законодавства розпочала свою роботу Львівська міська рада 8-го скликання. Новобрані депутати виконали рішення Львівської територіальної виборчої комісії, яка згідно з чинним законодавством, є єдиною уповноваженою скликати перше засідання новообраної ради, і провели сесію.
  • На засідання зібралися представники “Європейської солідарності”, “Свободи” та “Варти”. Тим часом фракції “Самопомочі” і близького до неї “Голосу” всупереч законодавству виконали вказівку міського голови Андрія Садового та проігнорували зібрання.
  • Як з’ясувалося згодом, Садовий разом з депутатами від “Самопомочі” й “Голосу” намагалися затягнути з проведенням першого засідання нової Львівської міської ради, щоб дати можливість розпродати землі в громадах, які приєдналися до Львівської ОТГ, але поки ще не підпорядковуються Львівській міській раді.
  • Пізніше, щоб скомпроментувати депутатський корпус, який всупереч погрозам Садового зібрався на перше засідання, заступник міського голови Любомир Зубач і сайт дружини мера “Захід.нет” поширили фейк про “фінансовий колапс у селах Львівської ОТГ”.
  • У середу, 25 листопада, представники усіх фракцій новообраної Львівської міської ради зібралися на спільну зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим. За її результатами депутати від «Європейської солідарності», «Свободи», «Варти», «Голосу» та «Самопомочі» разом скерували звернення до ТВК з проханням максимально пришвидшити публікацію результатів виборів міського голови і оприлюднити протокол першого засідання сесії. ТВК виконана прохання у той же вечір. Садового офіційно затвердили мером.
  • Вже наступного ранку Садовий запланував термінове засідання виконавчого комітету, щоби розглянути низку майнових і земельних питань. Однак після того, як депутати дізналися і повідомили в ЗМІ, що на цьому засіданні збираються протягнути одне зі скандальних рішень, Садовий його скасував.