15-річну мешканку села в провінції Кундуз на північному сході Афганістану було вбито, коли вона вийшла з дому до річки, щоб принести води. На зворотному шляху на дівчинку напали і перерізали їй горло, повідомляє британський телеканал Sky News.

Після затримання підозрюваних з'ясувалося, що один з них раніше сватався до вбитої. Однак родина жертви відмовилася видавати її заміж.

Мстивого невдаху-нареченого разом з його спільником вже поміщено під варту.

Через десять років після введення в Афганістан миротворчого контингенту, проблема насильства над жінками в цій мусульманській країні стоїть як і раніше гостро. За даними британської благодійної організації Oxfam, 87% афганських жінок піддаються фізичному, сексуальному і психологічному насильству, а також змушені виходити заміж проти своєї волі. Зокрема, місяць тому в західній частині провінції Герат 20-річну жінку вбили родичі її чоловіка. Приводом для розправи стало те, що вона відмовилася ставати повією на вимогу свекрухи.

Згідно з афганськими звичаями, незаміжня жінка повинна перебувати вдома під наглядом родичів і не спілкуватися з іншими чоловіками. В іншому випадку її легко зганьбити, звинувативши в розгульному способі життя.

Джерело: NEWSru.com