Як повідомляє «Радіо Свобода», очевидці стверджують, що вже з самого ранку у Кабулі біля дільниць вишикувалися довгі черги виборців.

Чинний президент Афганістану Хамід Карзай закликає громадян неодмінно взяти участь у голосуванні, «попри дощ, холодну погоду та погрози ворогів».

Із восьми кандидатів на пост президента основними претендентами на перемогу є екс-міністр фінансів Ашраф Гані, колишній міністра закордонних справ Абдулла Абдулла й чинний міністр закордонних справ Залмай Расул.

Згідно з Конституцією Афганістану, Хамід Карзай після двох президентських строків поспіль не може більше балотуватися на пост президента.

Вибори у країні відбуваються за умов посилених заходів безпеки. За повідомленнями влади Афганістану, в охороні правопорядку в день виборів задіяні 350 тисяч правоохоронців  та військовослужбовців. Потреба у таких заходах безпеки викликана погрозами з боку радикального ісламістського руху Талібан зірвати вибори.

Як писав «Вголос», смертники «Талібану» 25 березня атакували виборчу комісію Кабулі, внаслідок чого загинуло щонайменше 11 людей.

До кінця 2014-го більшість військових підрозділів західних країн, які дислоковані на території Афганістану, мають його залишити.