Про це повідомляє «Кримська правозахисна група» на своїй сторінці в Facebook.

«У Севастополі 29 липня 2018 пройшла чергова акція із закликом йти служити за контрактом в російську армію. Жителів міста знову вербували на військову службу. На площі Нахімова були встановлені намети з табличкою: «Пункт відбору на військову службу за контрактом». Там російські військовослужбовці роздавали людям буклети з агітацією служити на кораблях 30-ї дивізії надводних кораблів Чорноморського флоту РФ. Агітація проводилася під час святкування в Севастополі дня ВМФ Росії », - йдеться в повідомленні.

Правозахисники також нагадали, що ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни прямо забороняє проводити на окупованій території призов до армії держави-окупанта.

Водночас керівник «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник зазначила, що конвенція забороняє в тому числі і пропаганду венного призову на окупованих територіях, тобто всі ті рекламні плакати, різні «патріотичні» заходи в школах, університетах, на яких людей агітують йти в російську армію. Причому під заборону потрапляє як контрактна, так і строкова служба.