У Білому морі в районі села Ненокса Архангельської області, де 8 серпня вибухнув реактивний двигун. У той же день помітили транспортний танкер «Сріблянка», призначений для збирання та зберігання рідких радіоактивних відходів.

Про це повідомив співробітник Миддлберийского інституту міжнародних досліджень в Монтереї, експерт з ядерної зброї Джеффрі Льюїс, який виявив танкер на супутниковому знімку проекту Planet.

Льюїс вважає, що «Сріблянка» з’явилася в цьому районі через випробування крилатої ракети з ядерною установкою. На мапі зазначено місце на березі, де, імовірно, розташований пусковий майданчик для крилатих ракет «Буревісник». На карті вона позначена як «Possible SSC-X-9 Launch Site» — за кодовою назвою цих ракет, прийнятою в НАТО. Також в море помічені два невпізнаних судна і баржа, хоча цей район Білого моря закритий для вільного плавання.

Льюїс допустив, що пусковий майданчик біля села Ненокса могла з’явитися після закриття аналогічного майданчика в Паньково на архіпелазі Нова Земля. Ще один майданчик, за його словами, розташований на полігоні Капустін Яр в Астраханській області — його використовують для випробувань ракет без ядерної енергоустановки.

Як відомо, після вибуху на військовій базі (там могло затонути судно – носій ядерних ракет) у Білому морі в Архангельській області Росії влада запевняла, що короткочасно підвищився радіаційний фон. Проте згодом перекрили частину моря для цивільних.