Система складається з фіксованих і мобільних камер спостереження, які працюватимуть цілодобово за всіх погодних умов.

Державна транспортна компанія запустила в австралійському штаті Новий Південний Уельс з 1 грудня систему автоматичного розпізнавання водіїв, які за кермом користуються мобільними телефонами.

Мета програми – скоротити кількість смертельних дорожньо-транспортних пригод протягом року на третину. За офіційними даними, у 2019 році в штаті вже загинуло 329 людей, а у 2018 році — 354, повідомляє Reuters.

Система складається з фіксованих і мобільних камер спостереження, які працюватимуть цілодобово за всіх погодних умов. Вони фіксуватимуть зображення переднього вікна всіх автівок, що проїжджають повз. Для розпізнавання водіїв із телефоном використовується технологія штучного інтелекту.

Протягом перших трьох місяців дії програми водіям-порушникам відправлятимуть листи з попередженнями. Після цього їх штрафуватимуть на 344 австралійських долари або 457 австралійських доларів, якщо порушення відбулося біля школи.

Водії також отримуватимуть штрафні бали, кількість яких визначає, чи є в правоохоронців підстави позбавляти когось водійських прав.

Пілотна версія системи з розпізнавання водіїв-порушників діяла із січня по червень 2019 року. Тоді вона зафіксувала понад 100 тисяч водіїв, які користувалися телефоном під час водіння.

Аналогічна система діє із жовтня цього року в Нідерландах, де водіїв за незаконне використання мобільних телефонів за кермом штрафують на 240 євро.