Цього тижня австралійський суспільний мовник ABC опублікувала серію ексклюзивних статей, де використала документи чинного та попереднього урядів, пише ВВС Україна.

У середу ABC повідомила, що документи знайшли у замкнених шафах, придбаних у крамниці секонд-хенду в Канберрі. Раніше цій крамниці продали за низькою ціною меблі з урядових установ.

В австралійському уряді наказали провести термінову перевірку.

ABC описала інцидент як «одну з найбільших пробоїн у безпеці уряду в історії Австралії».

За даними суспільного мовника, у шафах були сотні документів, і більшість з них – таємні.

До шаф довго не могли знайти ключі, тому кілька місяців вони стояли зачиненими. Потім у нового власника увірвався терпець і він відкрив шафи за допомогою інструментів.

В ABC не називають ані власника шаф, ані назву крамниці, де їх придбали.

Зазвичай документи австралійського уряду зберігають засекреченими доки їх не оприлюднять через 20 років після їхнього підписання.

Документи, виявлені у шафах з крамниці в Канберрі, висвітлюють роботу п'яти австралійських урядів.

За підсумками вивчення знайдених документів в АВС повідомили, що:

Чимало австралійців з гумором сприйняли історію про знайдені документи. Проте інші застерігають, що інформація щодо національної безпеки країни може опинитися будь-де, зокрема її можуть отримати уряди інших країн.

Знахідка таємних документів відбулася у той час, як в Австралії точаться запеклі дебати про нові закони, спрямованих на запобігання іноземному втручанню в політику країни.