Тоня Іллман знайшла пляшку під час прогулянки по піщаних дюнах на пляжі в Західній Австралії, інформує ВВС Україна.

Її чоловік Кім Іллман розповів виданню, що всередині вони виявили папірець, але до кінця не збагнули цінність знахідки. Подружжя взяло її додому і висушило записку в духовці.

Експерти підтвердили, що це справжнє повідомлення з німецького корабля.

Записка в пляшці датована 12 червня 1886 року, її викинув німецький корабель «Паула». Це була частина експерименту на океанських та судноплавних шляхах з боку Німецької військово-морської обсерваторії.

До цього найдавнішим повідомленням у пляшці вважали записку, якій 108 років, – цю знахідку внесли до книги рекордів Гіннеса.

Сім'я Іллманів їхала через пляж 21 січня, коли машина загрузла в піску. Тож, вони вирішили пройтися пішки.

І тут вона знайшла пляшку, підняла її, оскільки подумала, що буде гарно поставити цю знахідку на полицю.

У пляшці виявився згорток паперу.

«Тоня намагалася розв'язати нитку навколо паперу, але вона виявилася досить крихкою. Тому ми взяли його додому і поклали в духовку на п'ять хвилин, щоб висушити», – каже пан Іллман.

На посланні стояла дата 12 червня 1886 року та ім'я судна «Паула».

Коли подружжя побачило дату, то подумало, що це «надто давно», аби бути правдою. Однак вони дослідили пляшку в інтернеті та передали її експертам Західного австралійського музею.

Асистент куратора Музею морської археології, доктор Росс Андерсон після консультацій з німецькими та нідерландськими колегами підтвердив, що знахідка автентична.

«Це неймовірно, що дослідники з Німеччини знайшли оригінальний метеорологічний журнал «Паули», і там був запис 12 червня 1886 року, зроблений капітаном. Дата і координати точно відповідають тому, що написано в повідомленні, яке міститься у пляшці», – каже доктор Андерсон.

Також, за його словами, почерк в журналі збігається з тим, що в повідомленні.

Сім'я Іллманів передала знахідку Західному австралійському музею на наступні два роки, де її демонструватимуть відвідувачам.

Тоня Іллман написала в соцмережі, що це «найкраща» подія в її житті.

«Усвідомлювати, що ця пляшка не відкривалася протягом 132 років і при цьому в ідеальному стані, попри певні моменти – я досі тремчу», – каже вона.