Все, що знадобиться для зчитування інформації, — це смартфон, оснащений сканером для прочитання так званого коду швидкого реагування (QR). Ця технологія вже широко використовується багатьма компаніями з метою просування свого товару.

Перші QR-коди з'являться на могилах в Австрії протягом найближчих декількох тижнів, заявив Йорг Бауер, керівник проекту австрійської похоронної компанії Aspetos, яка займалася розробками цієї технології впродовж п'яти років.

За словами Бауера, відвідувачі цвинтаря зможуть навіть подивитися відео, якщо швидкість з'єднання буде досить високою, хоча він і стурбований тим, що це може завадити іншим гучною музикою.

Коди, які були вперше розроблені в Японії для відстеження автомобільних запчастин в 1990 році, в кінцевому підсумку зможуть зв'язати любителів музики з життям легендарних композиторів, наприклад, Бетховена, похованого на кладовищі у Відні, говорить Бауер.

QR-коди все частіше використовуються в різних сферах. У минулому році королівський монетний двір Нідерландів випустив першу в світі офіційну монету з QR-кодом з нагоди свого сторіччя.

Розміщення QR-кодів на надгробках просувалося повільно через недоторканності приватного життя сімей, але стало швидко розвиватися в Японії. Поступово вводити коди почали і в США, Великобританії, Австралії та Німеччині.

Точні витрати на користування технологією ще обговорюються, але передбачається, що вони будуть досить низькими, щоб зробити коди QR доступними для всіх.

Джерело: gazeta.ru