Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

При цьому експерт виділяє 6 важливих нюансів щодо проблеми:

1. Припис про заборону входу в район Азовського моря поблизу Бердянська у зв'язку з стрільбами ЧФ РФ з'явився ввечері 18.05.18 приблизно о 21:16 за київським часом.  Затримання суден, що прямували в / з Бердянська і Маріуполя почалися 19.05 і тривають досі.  Ніякої публічної реакції ні головнокомандувача, ні прикордонників, ні дипломатичного відомства, ні МОУ – до сих пір немає. 

2. Військові кораблі та катери РФ, використовуючи угоду від 2003 пройдуть куди хочуть, формально використовуючи право мирного проходу.  Якщо з нашого боку не буде посиленого патрулювання, демонстрації намірів витіснення російських катерів, різкого звернення до РФ і світової спільноти – це може бути початком анексії Приазов'я.  Тим часом на протилежному березі, в Єйську, розпочалися навчання. 

3. Поки діє Договір між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки – немає ніякої 12-мильної зони і державного кордону. 

4. Треба негайно денонсувати угоду договір 2003 і ганебні угоди 1993 по рибальству – за ними росіяни можуть вести «дослідження рибних запасів» в 100 м. Від берега Генічеська та Бердянська).  Треба негайно оголошувати в Азові територіальне море, внутрішні води і виняткову морську економічну зону. 

5. Але головне – це нарощування сил ВМС, ЗСУ, ДПСУ та готовність цих сил до протистояння з силами РФ.  Потрібно негайно створювати кризовий штаб. 

6. Не можна виключати, що ця демонстрація ворога в Азовському морі – це відволікання уваги від інших напрямків. Тобто не можна залишати без уваги будь-яку ділянку узбережжя – починаючи від Вилкового.