Держстандарт перевірив  дотримання вимог законодавства та технічних нормативних правових актів при реалізації 295 найменувань кондитерських виробів, вироблених на фабриках кондитерської корпорації Roshen.

«У результаті випробувань, проведених в акредитованих лабораторіях, за показниками безпеки (наявність токсичних елементів, пестицидів, мікотоксинів, вміст свинцю, кадмію, ртуті, миш'яку; мікробіологічні показники), порушень не було виявлено», – повідомили в комітеті Держстандарту.Наразі Держстандарт проводить моніторинги та перевірки під час реалізації всієї кондитерської продукції в Білорусі.

Нагадаємо, 29 липня Росспоживнагляд заборонив постачання виробів української фабрики Roshen у Росію, мотивуючи ембарго тим, що в продукції виявили токсичну речовину - бензопірен. Українська корпорація ці звинувачення спростувала. Згодом російське відомство змінило причину заборони на невідповідність кондитерських виробів та невиконання законодавства у сфері захисту прав споживачів (вимоги до маркування харчової продукції - невідповідність інформації про харчову цінність продукції, вказаної на етикетці).

У зв’язку з цим перевіряти продукцію Roshen взялись в Узбекистані, Таджикистані, Киргизії, Молдові та Казахстані, але не знайшли порушень.

Джерело: Кореспондент