У першій черзі планують освоїти 5 гектарів території.

«В центрі Чорнобиля (місто знаходиться в 17 км. від станції) для цих цілей виділена територія, зараз її розчищаємо. Знесено близько 20 будов - в основному, це покинуті старі будинки, а також старий універмаг», - розповів начальник відділу зони відчуження Василь Золотоверх.

За його словами, сам парк буде створений за образом столичного «Пирогова». Від кожного з 94 постраждалих населених пунктів у парку з’явиться щось своє. Наприклад, будинок, дерево або дорожній вказівник.

Чорнобильські самосели (у самому місті їх близько 200, в зоні відчуження - близько 800 чоловік) про ідею з парком начулися.

«Це буде Чорнобильська зона в мініатюрі. Місце, де його планують будувати, поросло бур’яном, тому непогано, що територія буде доглянута. Кожен населений пункт у парку буде позначений обеліском, а поруч будуть таблички з інформацією: скільки людей було евакуйовано з того чи іншого села», - каже мешканка Чорнобиля Галина Волошина.

Парк у Чорнобилі напевно стане ще однією приманкою для туристів, яких рік від року в Зоні стає все більше. Як розповіла начальник одного з відділів підприємства «Чорнобильінтерінформ» (організовує поїздки в Зону) Марина Полякова, минулого року зону відчуження відвідали 7 тисяч людей, а за 7 місяців цього року - близько 5 тисяч (у стандартній групі з 17 осіб вартість поїздки на одного складає 427 грн.). Туристів водять спеціальним маршрутом, де радіація не зашкалює.

Фото: http://smoloskyp.livejournal.com/