Законопроект ініціювали депутати від чотирьох партій: Тармо Круузімяе і Прійт Сибул («Вітчизна»), Яак Мадісон і Хенн Пиллуаас (EKRE), Мадіс Міллінг та Ігор Грязын (Партія реформ), а також Яанус Карилайд і Мярт Сультс (представник Центристської партії, яка відхрещується від законопроекту). Про це пише Європейська правда за даними ERR.

Згідно з законопроектом, штраф за порушення мовних вимог повинен підвищитися з нинішніх 640 до 6400 євро.

У пояснювальній записці зазначається, що поправка поліпшить виконання Закону про мову, мотивуючи керівників установ і підприємств активніше займатися навчанням працівників естонському мови, а також підвищить результативність нагляду з боку Мовної інспекції.

«На зустрічі з представником Мовної інспекції спільно відзначили, що сьогоднішні заходи прописаний у статті 32 даного закону максимальний штраф в 640 євро - відстали від часу», - йдеться в документі.

Коментуючи цю ініціативу, Тармо Круузімяе послався на проблеми, що регулярно виникають з обслуговуванням естонською мовою на підприємствах громадського харчування, в громадському транспорті, підприємствах сфери обслуговування і в місцях, де естонці становлять меншість населення.

«Оскільки проблема має широкий характер і санкції з боку Мовної інспекції поки не дали бажаного результату, Закон про мову необхідно посилити», - заявив член «Вітчизни», навівши статистику перевірок Мовної інспекції в декількох магазинах Maxima в Таллінні, за результатами яких більшості продавців було винесено припис про здачу іспиту на знання естонської мови.