Про це повідомляє ВВС.

Як стало відомо, всього з моря викинулися 100 дельфіноподібних, але 80 з них іще можна врятувати.

Короткоплавникова гринда – один із двох видів морських ссавців роду гринд сімейства дельфінових ряду китоподібних. Незважаючи на приналежність до сімейства дельфінових, своєю поведінкою вони більше нагадують великих китів.

«Це короткоплавникові китові, і схоже, що вони дезорієнтовані. Раніше вони не викидалися на берег у таких кількостях», – розповів місцевий чиновник Рави Кумар.

«Ми звернулися до адміністрації морського парку в Маннарській затоці, а також у департамент лісництва, щоб вони провели розслідування», – сказав представник влади штату.

Дельфіни і кити регулярно, часом цілими зграями, викидаються з моря на берег і гинуть. На цей момент учені не знають справжніх причин того, що відбувається, проте існує кілька теорій.

Згідно з однією з них, тіла загиблих ще у воді особин виносить на берег течія.

У випадках же, коли плином приносить ціле стадо, одним із пояснень прийнято вважати здатність китів кликати один одного на допомогу: один викинутий кит може тягнути за собою ціле сімейство.

Крім того, є й більш спірні теорії. Американський геолог Джим Беркланд, наприклад, припускає: на тварин впливають найменші зміни в магнітному полі Землі, що їх викликають землетруси, які дезорієнтують їхню внутрішню систему ехолокації.