Цей проект виключено зі списку клінічних випробувань Індії, повідомляє «Science».

Як йдеться у публікації, Хіманшу Бансал, хірург-ортопед в лікарні Anupam на півночі індійського штату Уттаракханд, оголосив про плани спробувати врятувати 20 осіб, у яких діагностували смерть мозку, за допомогою поєднання різних заходів, включаючи ін'єкції стовбурових клітин, а також лазерстимуляцію і стимуляцію серединного нерва.

Біотехнологічна фірма «Bioquark» з міста Філадельфія (США) погодилася поставити пробу з пептидами, які можуть допомогти відновити втрачені клітини мозку. Але вчені та лікарі занепокоїлися етичною стороною питання і тим, що даний вид лікування не був протестований на лабораторних тваринах.

«Після того, як сталася смерть мозку, а свідомість втрачена, не можна покладатися на суміш незв'язаних досліджень. Чому вони не могли спочатку об'єднати ці техніки та зробити належні дослідження на тваринах?», – каже редактор індійського журналу медичної етики Амар Джесані.

За його словами, навіть якщо б експеримент виявився успішним, рідна людина в мінімально свідомому стані тільки травмуватиме членів сім'ї.