АЛЬПІНЕ не брала участі в тендері на будівництво стадіону у Львові

Офіційно оголошений 6 лютого 2008 року переможець інвестиційного конкурсу будівництва стадіону до ЄВРО 2012 у Львові австрійська компанія ALPINE BAU Gmbh повідомила що вона не брала участь у тендері та остаточно відмовилась від участі у проекті. Цю інформацію всесвітньо відома компанія розмістила на своєму сайті

Представник Громадського форуму Львова по телефону звернувся до компанії АЛЬПІНЕ за офіційними роз"ясненнями. Прес-секретар АЛЬПІНЕ пані Карін Кеглевич підтвердила інформацію на сайті та запевнила що її  компанія в жодному тендері у Львові участі не брала. Мерія звернулася до них напряму, потім велися переговори, а подальша співпраця з мерією відбувалася виключно на договірних умовах.

На прохання мерії АЛЬПІНЕ погодилася виготовити проект стадіону. З адміністрацією Львова було підписано договір на проектування за узгодженою ціною. Проект було виготовлено вчасно і АЛЬПІНЕ виставила місту рахунок. Проте гроші ще не перераховано. Суму пані Кеглевич назвати відмовилась, натомість сказала, що її можна довідатися безпосередньо у мерії.

Громадський форум Львова шокований отриманою інформацією та звертається до міського голови, депутатів Львівської міської ради з вимогою надати відповідь на наступні питання:

1) Хто брав участь у інвестиційному конкурсі будівництва стадіону до ЄВРО 2012 у Львові у якому офіційним переможцем було оголошено компанію АЛЬПІНЕ?

2) Яка вартість проекту виконаного компанією АЛЬПІНЕ відповідно до укладеного контракту та з яких джерел місто збирається його оплатити?

3) Хто, коли і яким чином буде нести відповідальність за завдану шкоду місту?

4) Хто і коли буде будувати стадіон у Львові до Євро 2012?

ГФЛ звертається до правоохоронних органів з вимогою ретельно перевірити отриману інформацію та оприлюднити результати перевірки.

Прес-служба ГФЛ

Вголос хоче добавити до запитань від ГФЛ тільки одне власне питання:

Чи є депутати Львівської міської ради співучасниками мера Садового?

Відень, 10 жовтня, 2008
ПРЕС-РЕЛІЗ

АЛЬПІНЕ відмовилась від проекту будівництва стадіону у Львові

Зальцбург/Львів: футбольний стадіон у Львові/Україна не буде будуватись компанією АЛЬПІНЕ Бау ГмбХ. АЛЬПІНЕ відмовилась від участі в подальшому проведенні переговорів.

В грудні 2007 року компанія подала на розгляд адміністрації м. Львова пропозицію по конструкції стадіону, прилеглих паркінгів, спортивних майданчиків та інфраструктури у відповідності до всіх вимог УЕФА. Адміністрація міста попросила надати план проекту, що АЛЬПІНЕ повністю виконала. Проект був затверджений, необхідні будівельні дозволи отримані.

В результаті жодної тендерної процедури не відбулося. Натомість, адміністрація міста для ведення переговорів зверталася до компанії АЛЬПІНЕ напряму. В ході проведення переговорів, адміністрація міста відстоювала думку про те, що бажаний стадіон можна збудувати за 85 мільйонів євро, включаючи податок на додану вартість. Після багатьох раундів переговорного процесу АЛЬПІНЕ вирішила відмовитись від виконання проекту. «Цей стадіон згідно всіх вимог УЄФА та вимог міста не може бути збудований за цю суму,»- пояснює Роман Естербауер, директор компанії АЛЬПІНЕ.

Компетенції в будівництві стадіону АЛЬПІНЕ має величезний досвід в виконанні масштабних проектів по будівництву стадіонів. Окрім будівництва Альянс Майдану в Мюнхені, АЛЬПІНЕ також бере участь в будівництві стадіону для крикету в Дубаї. АЛЬПІНЕ відповідальна за конструкцію Стадіону у Вортессі, Стадіону Тіволі та збільшення стадіону в Зальцбурзі/Волс Сезенгем для Євро 2008.

Група АЛЬПІНЕ, є членом FCC Групи, як глобальний гравець. З оборотом по будівництву в 2,6 трильйони Євро в 2007 році та чисельністю працівників 13 600, АЛЬПІНЕ – одна з трьох найбільших будівельних груп в Австрії. Зазначена Іспанська FCC будівельна група придбала більшу частину акцій в АЛЬПІНЕ в 2006 році. За детальнішою інформацією, відвідайте www.alpine .