Археологи відкрили древнє втрачене місто на території сучасного іракського Курдистану.
Про це повідомляє Newsweek.
Кам’яні фундаменти, таблички й інші історичні артефакти свідчать про те, що місто процвітало біля підніжжя гір Загрос близько 4 тисяч років тому.

Знайдене поселення вразило дослідників, які називають відкриття в місцевості під назвою Кунара маленькою революцією.

Група французьких вчених працювала в історичному районі з 2012 до 2018 року. Це стало можливим лише після падіння режиму Саддама Хусейна в Іраку.

Розкопки в Кунарі вказують на те, що тут колись процвітало місто гірського народу, який жив біля західного кордону Месопотамії. Вченим вдалося знайти докази того, що жителі загубленого міста займалися розведенням худоби, будували системи зрошення, а також вели торговельні записи про продаж різних товарів, наприклад, муки.

На знайдених кам’яних табличках містяться символи, які описують стародавній регіон, який простягається від південних меж сучасної Туреччини до Перської затоки. Вчені вважають, що знайдене місто існувало в часи першої імперії на території Межиріччя – Аккадської імперії.

Знайдені під час розкопок наконечники для стріл були зроблені з рідкісних матеріалів, таких як обсидіан, які в ті часи транспортували з Анатолії за сотні миль.

Археолог Алін Тену вважає, що місто було досить заможним. На це також вказують і оздоблені фрагменти кераміки із зображеннями заможного життя.

Додамо, що європейською столицею культури оголошено старовинне місто.