Разом з тим, у серпні 2006 року за відокремлення від Іспанії виступали 38% жителів Країни Басків, свідчать результати опитування трьох тисяч респондентів.

В опитуванні, проведеному виданням El Mundo, результати якого було опубліковано сьогодні, взяли участь 900 респондентів — представників різних соціальних верств та вікових груп, які проживають в Країні Басків. До слова, у Країні Басків, станом на 2005 рік, проживало 2,12 мільйона людей, пише Вікіпедія.

Воно свідчить, що число прихильників так званого Статуту Герніки становить майже 32%.

У 1977 році Іспанія прийняла спеціальний Статут Герніки, згідно з яким було утворено баскську автономію, а також визнано рівність баскської та іспанської мов. Закон надав баскам право мати власний парламент і уряд, створити національну систему освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення, вирішувати питання культури, туризму, спорту. Пізніше було підписано декрет про обов'язкове викладання мови басків на території Країни Басків, уряд також дав згоду на створення місцевої баскської поліції і на податкову автономію баскських районів.

Дані опитування також показали, що 36,7% басків виступають за розширення автономії.
Відповідаючи на питання, чи повинна терористична організація ЕТА, яка домагається суверенітету регіону, скласти зброю і саморозпуститися, позитивну відповідь дали майже 94% опитаних басків.

Офіційною датою заснування ЕТА (ETA — Euzkadi Ta Azkatasuna, баскською мовою «Батьківщина і свобода») вважається 31 липня 1959 року, коли група молодих людей, які відокремилися від Баскської націоналістичної партії, вирішила вести боротьбу за незалежність Країни Басків за допомогою зброї.

Вперше ЕТА заявила про себе 7 червня 1968, здійснивши теракт, в результаті якого загинув поліцейський Хосе Пардінес. На рахунку у ЕТА, згідно з останніми даними, 858 жертв.

Найкривавіший теракт організація здійснила в 1987 році, підірвавши начинене вибухівкою авто на парковці в супермаркеті Hipercor в Барселоні. Тоді загинула 21 людина.

Восени минулого року представники баскської терористичної організації ЕТА заявили про остаточну відмову від бойових дій і закликали уряди Іспанії і Франції скоріше почати діалог для остаточного вирішення конфлікту в Країні Басків.

Країна басків, обширний регіон на півночі Іспанії, з середніх віків користувалася широкою автономією у складі іспанської держави. У роки правління диктатора Франсиско Франко (1939-1975) ця автономія була ліквідована.

Джерело: РИА Новости http://www.ria.ru/world/20120827/731607576.html