У п'ятницю, 23 березня, Верховний суд Іспанії ухвалив рішення про взяття під варту п'ятьох каталонських політиків, яким пред'явлені звинувачення в заколоті з метою оголосити незалежність автономії від Іспанії, повідомляє La Vanguardia.

Суддя ухвалив рішення про тимчасове утримання під вартою без права внесення застави. Таким чином він задовольнив клопотання прокуратури, обгрунтувавши його тим, що є ризик втечі і повторення злочину.

Під рішення суду потрапили кандидат на посаду глави уряду Каталонії Жорді Туруль, екс-міністр з території Хосеп Руль, екс-міністр закордонних справ Рауль Ромева, екс-міністр соціальної політики Долорс Басса і колишній спікер парламенту Каталонії Карме Форкадель.

Туруль, Руль і Ромева потраплять до в'язниці Ештремера, де вже знаходяться інші каталонські політики Оріоль Хункерас і Жоакім Форн, а Форкадель і Басса відправляться в іншу в'язницю – у 35 км від Мадрида.

Зазначимо, що генеральний секретар Республіканської лівої Каталонії (ERC) Марта Ровіра, проти якої Верховний суд Іспанії також висунув звинувачення в заколоті, покинула Іспанію.

Ровіра стала вже сьомою прихильницею незалежності Каталонії з тих, які втекли за кордон.

Нагадаємо, 2 листопада 2017 року суддя Національної судової палати Іспанії наказав посадити вісьмох членів відстороненого уряду Каталонії без права застави.

Членів уряду Каталонії звинувачують у заколоті, повстанні проти уряду, розкраданні державних коштів та інших злочинах.