Разом зі зниженням пенсійного віку на п'ять років в Італії запровадили "базовий дохід" для незаможних громадян, котрі не можуть знайти роботу.

Про це повідомляє "Обозреватель" з посиланням на АНСА.

Відповідний закон уже підписав президент Італії Серджо Маттарелла. Раніше ці дві реформи схвалив уряд.

Таким чином пенсійний вік в Італії буде знижений на п'ять літ — зі 67 років до 62, але лише у випадку трудового стажу не менше 38 років. Сама формула реформи дуже проста — італійці отримають виплати, якщо їхній вік і стаж у сумі складуть сто років. Чим старша людина, тим менший стаж їй потрібен. Наприклад, у 70 років буде потрібно 30 років трудового стажу.

Також в Італії ввели базовий дохід в розмірі 780 євро на місяць на людину і 1 032 євро на сім'ю на місяць. Його отримуватимуть малозабезпечені громадяни та ті, хто довго не може знайти роботу. При цьому обов'язковою умовою для отримання матеріальної допомоги є своєрідний контракт, який зобов'язує займатися пошуком роботи.

Також уряд ввів кримінальну відповідальність за надання неправдивих даних. Зокрема, якщо прохач допомоги працює й отримує зарплату "в конверті", передбачене покарання у вигляді шести років позбавлення волі.

Близько 5 млн незаможних і безробітних італійців отримуватимуть допомогу від держави. Право на соціальну допомогу мають італійці або іноземці, котрі постійно проживають в Італії не менше десяти років. За підрахунками економістів, такі заходи передбачають виділення додатково 22 млрд євро.