Некрополь, що датується 7-6 століттям до нашої ери, був виявлений в історичному центрі древнього міста Джела, яке розташоване на південному заході Сицилії.

На поховання натрапили під час прокладки оптоволоконного кабелю на Віа Ді Бартоло, в декількох кварталах від моря, повідомляє НВ.

В результаті розкопок археологи виявили два поховання. Одне з них – дитяче, з рештками новонародженого, поміщеними в коринфську гідрію (глечик для води), прикрашену безперервним хвильовим мотивом по краю.

Також була виявлена ольпа – порівняно невелика посудина з бічною ручкою, що зазвичай застосовувалася для вина. Судячи з розпису, вона відноситься до протокорінфскому стилю і датується 700−650 роками до н. е., тобто першими десятиліттями існування грецької колонії в цих місцях.

Поруч з другим похованням розкопані кістки тварини, принесеної в жертву під час похорону. Також вчені знайшли безліч фрагментів кераміки протокоринфського, коринфського і аттічного стилю. Зо два десятки посудин відносяться до типу Фікеллура, які виготовлялися на Родосі між 560 і 495 роками до н. е.

Джела була заснована грецькими колоністами з Родосу і Криту в 688 році до н.е. на південно-західному узбережжі Сицилії. Місто було зруйноване карфагенським генералом Гімільконом в 405 році до н.е., і він ретельно підійшов до цього, зруйнувавши доричний акрополь, храм Афіни і два інших храми на пагорбі з видом на затоку і підпаливши місто.

Після розгрому Гімільконом грецьких колоній на Сицилії населенню Джели було дозволено повернутися, але місто стало васалом Карфагена і було змушено платити данину. Місто було звільнено тільки в 339 р до н.е., коли Тимолеон з Коринфа здивував навіть своїх солдатів, розгромивши значно більшу карфагенську армію. Джела була знову зруйнована в кінці 3-го століття до нашої ери тираном Агрідженто, і на цей раз місто не відновили. Сучасне місто було засновано на захід від стародавнього в 13 столітті.

Оскільки до розграбування міста Гімільконом було мало археологічних матеріалів, серед істориків виникли суперечки про те, де саме були розташовані найдавніші поселення. Відкриття некрополя, датованого першими десятиліттями заснування міста під тінню пагорба, вказує на те, що класична Джела виросла навколо ядра архаїчного поселення.

Як відомо, недавно археологи виявили багатоповерхову катакомбу греко-римської епохи – 332 р. до н.е. – 395 р. н.е у місті Ісмаїлія на північному сході Єгипту.