Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков прибув 17 травня до італійської Павії для участі у судовому засіданні в справі нацгвардійця Віталія Марківа.

Крім нього, прибули п’ятеро військовослужбовців Національної гвардії України, повідомляє Радіо Свобода.

«Сам факт цього допиту та вичерпні і переконливі покази наших свідків захисту, сподіваюся, сприятимуть встановленню істини у цій справі і дозволять італійському правосуддю винести справедливе рішення. Нам немає чого приховувати, ми відкриті і наполягаємо на невинуватості нашого солдата», – заявив Аваков у Facebook.

Присутність делегації з Києва місцеві журналісти напередодні оцінили як спробу впливу на італійське правосуддя.

Аваков у відповідь заявив, що їхня присутність пов’язана винятково із бажанням «захистити нашого солдата, а не з метою тиску на італійський суд» і подякував дружній українській громаді, яка приїздить на кожне судове засідання.

Голова Асоціації українців в Італії Олесь Городецький у Facebook зазначив: «Свідчення дали Микола Балан, генерал-лейтенант, виконувач обов’язків командувача НГУ, полковник НГУ Констянтин Рихтік, і троє співслуживців Віталія – Василь Кузик , Олександр Бендюк і Ігор Сарахман. Виступали гідно».

Це засідання у справі Віталія Марківа стало 13-м за ліком. На ньому виступили останні свідки захисту. Попереду ще три засідання. За даними сторони захисту, вирок можливий до кінця червня. 24 травня з підсумковим словом виступить прокурор, а суддя має вирішити, чи проводити додаткове розслідування в Україні на місці події. 14 червня відбудеться виступ адвокатів цивільних позивачів, 21 червня – заключне слово сторони захисту.

Нагадаємо, у липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі заарештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Як повідомлялося, 6 липня в італійському містечку Павія, поблизу Мілану, розпочався судовий процес у справі Віталія Марківа, старшого сержанта Національної гвардії України, якого італійська прокуратура спочатку звинувачувала в «наданні матеріального внеску, визначального у спричиненні смерті» двох журналістів та «замаху на життя французького журналіста Вільяма Рогелона».

Як відомо, у Павії 14 грудня було заслухано п’ятьох свідків – італійських журналістів, які у той час перебували в зоні бойових дій.

Як повідомлялося, 18 січня, на шостому засіданні суду, що триває з липня минулого року, заслухали чотирьох свідків-правоохоронців оперативного підрозділу з Мілана, які проводили судово-технічну експертизу відео- і фотоматеріалів та апаратури, вилучених у родини загиблого Андреа Роккеллі та обвинувачуваного Віталія Марківа.

На засіданні 22 січня заслухали п’ятьох свідків звинувачення: експерта зі зброї, експерта, який аналізував рюкзак Андреа Роккеллі на наявність вибухових речовин, першого секретаря посольства Італії в Києві, комісара тюремної поліції та судмедексперта, який робив зовнішній огляд тіла А. Роккеллі.

9 лютого від сторони обвинувачення виступили перші свідки з України – двоє депутатів Верховної Ради Богдан Матківський та Андрій Антонищак.