За інформацією відділу культури Ізмаїльської міської ради, бронзовий монумент вагою близько 8 тонн демонтовано за розпорядженням мера міста Андрія Абрамченка на виконання вимог закону про декомунізацію, повідомляє УНІАН.

За даними міськради, цей пам'ятник є одним із найбільших у регіоні.

Демонтаж тривав близько п'яти з половиною годин. Пам'ятник акуратно зрізали з постаменту, не пошкодивши ні саму статую, ні прилеглу територію. Потім його транспортували на відповідальне зберігання в одне з комунальних підприємств міста.
Громадський порядок забезпечувала велика кількість правоохоронців, однак усе пройшло без ексцесів, зазначили в міськраді.

У відділі культури відзначили, що подальша доля демонтованого пам'ятника поки що невідома, як і те, чи буде встановлено іншу скульптуру на постаменті, що залишився.
Також сьогодні, 12 лютого, демонтували пам'ятник Леніну в Бердянську, в мікрорайоні АЗМОЛ, повідомляє сайт pro.berdyansk.biz.

Раніше різні патріотичні організації заявляли: якщо пам'ятник не буде демонтовано цивілізованим способом, то його знесуть, як раніше знесли на Приморській площі.

Відзначають, що громадський порядок забезпечують бійці полку «Азов».