В якості критерію встановлені норми Всесвітньої організації охорони здоров'я для визначення того, недоїдає людина або, навпаки, має надлишкову вагу. Так званий «індекс маси тіла» (ІМТ) для нормальної статури знаходиться в межах від 18,5 до 25. Він розраховується шляхом ділення маси людини, вираженої в кілограмах, на квадрат її росту, вираженого в метрах. Наприклад, фотомодель зростом 170 см не повинна важити менше 53,5 кг.

За законом, учасниці фото-і відеозйомок повинні будуть подавати медичну довідку із зазначенням ІМТ. У разі найму більш худорлявих манекенниць рекламні та модельні агентства будуть штрафувати. Якщо рекламодавцям все-таки потрібно отримати більш «витончений» образ, їм дозволено використовувати графічні редактори, але цей факт має бути прямо і недвозначно відбитий на зображенні.

Законопроект розробили депутати Рахель Адатто і Дані Данон. За словами Адатто, документ «є посланням для підлітків про те, що худоба прийнятна, але вона має межі, та існує надмірна худорлявість». Її більш «войовничий» колега зазначив зі свого боку, що закон «є проривом з ліквідації розладів харчової поведінки в Ізраїлі і оголошує війну анорексії».

Як зазначає газета «Едіот ахронот», цим захворюванням страждають до 10 відсотків молодих ізраїльтянок, багато з яких відмовляються від нормального харчування, намагаючись наслідувати «ідолам подіуму». За даними аналітичної служби кнесету, щорічно 1,5 тисячі підлітків отримують діагноз «розлад харчування», при цьому в двохстах випадках на рік захворювання призводить до загибелі пацієнта.

Тим не менш, в Ізраїлі знайшлися і противники нового закону — наприклад, одна з місцевих манекенниць поскаржилася на те, що він завдасть шкоди модельному бізнесу в країні і навіть не дозволить ізраїльтянкам працювати за кордоном, де діють інші стандарти. Проте депутат Данон у заочній суперечці щодо цієї думки сказав, що закон дає модельним агентствам чіткий сигнал: «життя дорожче грошей». При цьому він послався на те, що вже й американські законодавці розмірковують про обмежувальні заходи в цій сфері.

До речі, в Ізраїлі досить актуальна й інша крайність у сфері харчування — 37 відсотків населення має зайву вагу, а 15 відсотків страждають від клінічного ожиріння. Серед дітей та підлітків ці цифри, за найскромнішими даними, становлять 14 відсотків і 7 відсотків відповідно. У зв'язку з цим МОЗ наразі вивчає можливість введення податку на некорисні для здоров'я висококалорійні продукти — солодощі, газовану воду тощо. Раніше цією проблемою займалося міністерство освіти і в підсумку заборонило розміщувати в школах торгові автомати з нездоровими з дієтичної точки зору продуктами харчування та напоями.

Джерело: Дзеркало тижня