Про це пише Голос Америки з посиланням на FT.

Російський мільярдер Зіявудін Магомедов планував провести вихідні в Маямі, коди він хотів дістатись приватним літаком. Замість цього, 49-річний бізнесмен провів ніч у в’язниці через звинувачення в рекеті, які передбачають максимальний строк ув’язнення на 20 років, повідомляє видання. 

В травні Путін розпочинає свій новий президентський термін. Висунення звинувачень проти Магомедова, які той заперечує, а також його брата, спричинили хвилю коментарів стосовно долі Дмитра Медведєва – прем'єр-міністра, якого вважають найбільш лояльним з високопоставлених прибічників Путіна.

«До арешту Магомедова, сценарій, що Медведєв залишиться прем’єр-міністром був найбільш ймовірним. Тепер шанси значно впали», – вважає Ігор Бунін, президент Центру політичних технологій.

Магомедов здобув статки в тих галузях, багато з яких регулює пан Дворкович, який навчався в Московському державному університеті разом з братами Магомедовими.

Іншим поясненням для арешту може бути справа з розкраданням коштів через зернову компанію та будівельні фірми Магомедова, включаючи будівництво стадіону в Калінінграді для цьогорічного Чемпіонату світ з футболу. Цей стадіон загрожує сповзти у болото.

«Зія справді всіх втомив. Він будував дороги – ті падали. Він прокладав трубопроводи – ті протікали», – говорить близька до Дворковича особа.

Деякі аналітики та політичні консультанти побачили в арешті Магомедова знак того, що голова державної компанії «Роснєфть», можливо, прагне зайняти посаду Медведєва.

«Вони полюють на гаманець Медведєва. Це – політична гра», – сказала близька до Магомедова особа. Пан Сєчін раніше мав конфлікт з Магомедовим в 2012 році, через купівлю 25% в Новоросійському морському порті. «Сєчін хоче вирішити питання порту в Новоросійську раз і назавжди. Він завжди хотів цей актив, а тепер це матиме додаткову перевагу, адже зашкодить Медведєву», – говорить друг Магомедова.

Андерс Аслунд, аналітик центру Atlantic Council сказав, що Сєчін може розглядати контроль над портом як важливий для впливу на нафтову галузь. «Магомедов володіє новоросійським портом, що є життєво важливим для експорту російської нафти, – зазначив Аслунд у Twitter, – потім Сєчін може отримати контроль над державною трубопровідною кампанією «Транснєфть», потім «Лукойл» та «Сургут», отримавши контроль над всією російською нафтовою галуззю».