Він лікувався в столичній лікарні «Феофанія» від діабету. Останні кілька місяців почувався погано, не виходив із своєї квартири в Києві.

«Він давно відійшов від політичної діяльності. УРП має бути йому вдячною за економічні засади побудови української держави. Це величезна праця, яку він написав, будучи в партії. Знаю, що останні роки до нього зверталися молоді політичні діячі і просили написати економічні засади їхніх партій. Саша був чудовим економістом, тому роздавав ідеї направо і наліво. Все життя мріяв створити школу українських політиків» - сказав письменник Василь Шкляр.

Олександр Шандрук народився в Запоріжжі в родині високопосадовця. Батько мав неприємності через проукраїнські настрої сина. Олександр підлітком познайомився із письменником Борисом Антоненко-Давидовичем.

По закінченню навчання був секретарем Українського посольства у Канаді. На той час послом був Левко Лук'яненко. Після повернення в Україну, Левко Григорович запропонував Олександру очолити УРП. Він був головою партії до 2000 року. Після виходу хотів організувати нову партію — Республіканську. Але від ідеї відмовився, і відійшов від політики.

Він жив у Києві із другою дружиною 59-річною Лесею Таран, заступником голови Секретаріату партії «Єдиний центр». Перша дружина померла кілька років тому. Мав сина Максима.

«Він був мені дуже близьким другом. Коли мене спіткала біда, і треба було терміново знайти донорську нирку, він її роздобув. На щастя, все обійшлося і без пересадки. Але я пам'ятаю той випадок досі. Ще назавжди запам'ятаю його сміх. Він був такий заразний, що сміятися починали всі, хто його чув» — додав Василь Шкляр.

Джерело: Gazeta.ua