Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» повідомив народний депутат від «Батьківщини» Геннадій Москаль.

«Було кілька груп снайперів – із СБУ («Альфа») та МВС (спецпідрозділи внутрішніх військ плюс «Сокіл»). Наказ застосувати зброю спецпідрозділам МВС міг віддати тільки Захарченко. І він сам зізнався у своїй заяві від 20 лютого, що дав такий наказ. Стосовно «Альфи», то їй наказати стріляти мали повноваження Якименко або його перший заступник Тоцький. Однак дозвіл на введення в дію «Хвилі» та «Бумерангу» (спецоперації з силового розгону Євромайдану) дав особисто Янукович», – наголосив Москаль.

Нардеп зазначив, що заяви голови СБУ Валентина Наливайченка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про «третю силу», яка начебто спровокувала стрілянину, є лише намаганням відбілити свої відомства.

«Ці зроблені в унісон заяви є не чим іншим, як намаганням відбілити СБУ та МВС. В оприлюднених мною документах про введення в дію силових спецоперацій названі снайперські групи конкретних українських спецпідрозділів. Там-таки вказані їхні точки дислокації, прізвища відповідальних, позивні снайперів, які збігаються з даними перехоплених радіопереговорів. Снайпери були розміщені по всьому периметру території протистояння, то як туди могли затесатися якісь іноземці? Яка «третя сила» приснилася Авакову з Наливайченком? Адже чітко встановлено, що наші, українські снайпери зі зброєю перебували на бойових позиціях тоді, коли було вбито людей. А тепер командири спецпідрозділів розповідають журналістам, що стріляв невідомо хто», – пояснив Москаль.

Разом з тим він додав, що снайпери також отримали вказівку розстрілювати не тільки протестувальників, а й міліціонерів.

«Усе робилося для ескалації конфлікту, щоб виправдати силову зачистку Євромайдану. Одразу після цього з'явилися гнівні заклики до президента від обласних рад Сходу, Півдня та Криму з вимогами вжити рішучих заходів, діяти жорстко і т.д. Тобто ці речі були взаємопов'язані й чітко сплановані», – наголосив нардеп.

Джерело: Дзеркало тижня