«Якщо громадянин України набув громадянство іншої країни, у правових відносинах він залишається лише громадянином України. Тобто, нашим законодавством прямо не заборонено громадянство іншої країни. У нас просто друге громадянство не визнається», - сказала І.Фадєєва.

За її словами, якщо навіть громадянин України, в тому числі і люди, що мають владні повноваження, які мають подвійне громадянство, у правових відносинах залишаються громадянами України.

«За нинішнім законодавством звільнити людину з роботи у державній владі на основі того, що вона набула іншого громадянства, не можливо навіть, якщо це буде доведено», - зауважила чиновник.

І.Фадєєва також наголосила, що згідно з законодавством добровільне набуття громадянства іншої країни стало основою для оформлення втрати українського громадянства лише в редакції 1997 року.

«Якщо громадяни України набули громадянство іншої країни добровільно і це буде доведено, але це відбулося до 20 травня 1997 року, то підстав оформлення втрати не має. В такому разі людина залишається з двома громадянствами», - сказала вона.