В уряді розглядають ідею надати право подвійного громадянства людям зі статусом закордонних українців.

Про це повідомив віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, пише НВ.

Він додав, що концепцію надання подвійного громадянства розробляють у міністерстві закордонних справ, а уряд розглядає кілька шляхів впровадження цієї ідеї.

Кулеба зазначив, що юридичний статус закордонного українця не має достатнього змісту, але ініціатива дозволить мільйонам людей зберегти зв’язок з Україною.

За його словами, заборона на подвійне громадянство була встановлена на початку незалежності, а зараз контекст змінився.

«Умовно кажучи, українець 30 років живе десь в іншій країні і не хоче втрачати паспорт. Він вже має паспорт іншої держави, ховає його, нікому не показує. Але він хоче залишатися громадянином України, відчувати приналежність до цієї країни. Ми маємо це поважати. Так склалося, що мільйони людей виїхали, ми маємо зберігти їхній зв’язок з Україною. У цьому питанні вже є еволюція, і, сподіваюся, що воно також буде підтримано суспільством», — наголосив Кулеба.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що етнічним українцям планують надавати часткове громадянство. Зазначається, що в Міністерстві закордонних справ підготовлено відповідний законопроект. Він дозволить повернути українців і боротися з міграцією.