Економіка України у III кварталі 2019 року зросла на 4,1% у річному вимірі, випередивши прогноз Національного банку, але уповільнила зростання у порівнянні з ІІ кварталом (4,6% р/р).

Про це йдеться в коментарі НБУ.

У Нацбанку зазначили, що уповільнення зростання ВВП, пояснюється слабшими показниками практично усіх базових видів діяльності та фінансового сектору, а за методом кінцевого використання – сповільненням зростання кінцевих споживчих витрат домогосподарств та суттєвим збільшенням від’ємного внеску запасів.

В НБУ також очікували зростання реального ВВП у ІІІ кварталі становитиме 3,5% р/р. Жвавіше зростання економіки пояснили вищими темпами зростання внутрішнього попиту як споживчого, так і інвестиційного, а також нарощування експорту.

У Нацбанку також зазначили, що очікуване послаблення показників сільського господарства (через збір врожаю переважно у ІІІ кварталі) і промисловості (внаслідок певного погіршення зовнішньої кон’юнктури) зумовить уповільнення економічного зростання у IV кварталі. За прогнозами НБУ на 2019 рік з жовтневого Інфляційного звіту – 3,5% р/р – залишається актуальним.