У Національному банку України називають спалення автівки невістки ексголови банку Валерії Гонтаревої тиском на посадовців головного банку країни.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що низка останніх інцидентів, які сталися з Валерією Гонтаревою та її сім’єю у Лондоні та Києві, може свідчити про наявність організованого та цілеспрямованого психологічного та фізичного тиску на колишню голову НБУ.

"Ми розцінюємо це як реальну загрозу особистій недоторканності посадовців регулятора, які здійснювали та продовжують здійснювати реформи фінансового сектору, і намагання в такий спосіб підірвати спроможність центрального банку виконувати своє призначення – забезпечувати цінову та фінансову стабільність як фундаменту для стійкого економічного зростання", - йдеться у повідомленні.

Правління НБУ звернулося до правоохоронних органів із проханням забезпечити проведення розслідування цих інцидентів та притягнути винуватців до відповідальності, забезпечити захист життя та здоров'я ексголови НБУ, поточного керівництва і співробітників Національного банку.

Як писав "Вголос", 5 вересня невідомі спалили машину невістки ексголови НБУ, яку теж звуть Валерія Гонтарева.

Зазначимо, що колишню голову Національного банку України Валерію Гонтареву на пішохідному переході у столиці Великої Британії збив автомобіль.

Вона припускає, що це може бути помста ексвласника Приватбанку Ігоря Коломойського.