Виконуючий обов’язки керівника виконкому Львівської обласної ради Петро Олійник звернувся до заступників голови Львівської ОДА і закликав їх визнати президентом Віктора Ющенка і стати заступником голови Львівського облвиконкому.
Петро Олійник звернувся до 7 заступників голови Львівської ОДА сьогодні на засіданні президії Львівської облради.
Петро Олійник наголосив на тому, що з такою пропозицією ні в якому разі не звернеться до заступника голови ОДА Володимира Герича, якому вчора була висловлена недовіра на сесії Львівської обласної ради.
Петро Олійник сказав заступникам, що в Україні стався конституційний переворот, оскільки після 20.00 год. 21 листопада було докинуто 1 млн. 300 тис. голосів на користь Віктора Януковича. Окрім цього, за словами Петра Олійника, на днях в Україну незаконно введені війська іноземної держави, зокрема, спец підрозділ „Витязь”.
Враховуючи ту ситуацію, за його словами, облрада створила виконком. „Можливо хтось буде говорити, що це на грані закону, але ви знаєте, що згідно законодавства обласна рада може створювати виконавчий комітет. Але про який закон ми можемо говорити, коли ми граємо в шахи, а нас йдуть з бітою”, — наголосив він.
Петро Олійник також зазначив, що він і його заступник Олег Канівець готові звільнити посади, якщо голова Львівської ОДА Олександр Сендега та перший заступник Богдан Матолич визнають президентом Віктора Ющенка.
Як повідомляло агентство, 24 листопада на позачерговій сесії Львівської обласної ради депутати створили виконком облради. Виконуючим обов’язки голови виконкому призначений керівник Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Петро Олійник. Першим заступником призначили керівника фракції „Наша Україна” Львівської облради Олега Канівця.
Крім цього депутати відсторонили від виконання службових обов’язків голову ДПА у Львівській області Мирослава Хом’яка, першого заступника голови ДПА у Львівській області, начальника податкової міліції області Станіслава Коваленка, начальника УМВСУ у Львівській області Олега Сала, першого заступника начальника УМВСУ Ярослава Скибу, начальника Західної регіональної митниці Тараса Козака, гендиректора „Львівлісу” Михайла Кутя та начальника управління пасажирського транспорту Львівської ОДА Ігоря Думу.
Натомість депутати призначили виконуючим обов’язки начальника УМВСУ у Львівській області Михайла Ваврина, його заступником Ігоря Тереха, головою ДПА у Львівській області Василя Рябошапку, Гендиректором ДЛГО „Львівліс” Анатолія Дейнеку.
В. о. начальника управління пасажирського транспорту та начальника Західної регіональної митниці депутати ще не призначили.