Про це Анатолій Гриценко заявив під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Анатолій Гриценко нагадав, що в жовтні 2010 року було повернуто стару Конституцію і внесено зміни одночасно до 32 Законів, які визначають владні повноваження.

«Тоді Янукович сконцентрував усю владу в Україні у своїх руках, і за все він відповідає особисто. Тому і ця бандитська влада із «смотрящих», і втрата європейської перспективи – зірвана угода з ЄС, і масштабні, мільярдні розкрадання, незаконні арешти, масові обмеження конституційних прав на мирні зібрання, порушення виборчого права – це все його особиста відповідальність. Тому Янукович – це фактично уособлення зла, яке нищить країну. Все інше вторинне», – сказав Анатолій Гриценко.

Зважаючи на це, він порадив українцям «провести чітку лінію за допомогою двох простих тестів на опозиційність, на сміливість».

Перший тест: чи проголосує політична сила чи кандидат-мажоритарник за дострокове відсторонення Віктора Януковича з посади президента, тобто за імпічмент президента.

Другий тест: підтримка рішення ВРУ про конфіскацію Межигір’я та повернення його державі.

«Межигір’я – це уособлення безбашенної корупції. Оте царство в золоті, з вертолітною площадкою, з кенгуру, земляними зайцями та люстрами по 110 тисяч доларів кожна, з віконними рамами по 45 тисяч кожна, має бути конфісковане. Хто «за», хай поставить підпис, – тоді це чітка опозиція, е не бек-вокал чи підтанцьовка Януковича», – сказав Анатолій Гриценко.

Він нагадав, що на початку серпня кандидати від Об’єднаної опозиції "Батьківщина" присягнули на вірність народу. У цьому документі, за словами Анатолія Гриценка, є відповідь на два згаданих тести.