З кожним днем в Україні набирає популярності такий мирний вид відпочинку, як екологічний (або зелений) туризм. Ще б пак, це ж справжнісіньке єднання із залишками дикої природи!

Але це не означає, що прийшов до неторканої людською ногою місцини, витоптав усю траву, залишив купу сміття під першим ліпшим деревом (або ж взагалі по річці сплавив), підпалив що-небудь, і таким чином поєднався. Загалом, так не просто не етично (такого людина з клепкою в голові не зробить), так вбивається вся суть екотуризму. І розбиваються наївні прагнення екологів врятувати природні залишки.

Отже, що воно таке, той екологічний туризм? Це такий відпочинок, коли після Вашого перебування природа не вимерла, а спокійненько існує далі та ще й прекрасно почувається. Адже головною ціллю цього виду туризму є збереження природного та культурного середовище (а також пошук екологічної свідомості в туристичних головах).

Екологічний туризм не обмежується простим походом десь у гори чи прогулянкою по заповідній зоні. Це може бути водний туризм, але без втручання техніки. Наприклад, з використанням байдарок, плотів та інших човників, які не гримлять, рибу не лякають (для неї шок безслідно не минає), хімічної зарази у воду не спускають.

Часто екологічно свідомі туристи обирають прогулянки на роверах, або ж верхи на конях, і навіть пішки. І це значно цікавіше, ніж проїхати по тих самих місцях автомобілем (мотор природу глушить). Бо ж тоді відчуваєш усю красу навколо, дихаєш свіжим повітрям. Можливо, навіть, починаєш розуміти цінність всього того середовища, яке тебе оточує. Потім в місті перестаєш смітити і по газонах (як по дорозі) ходити.

Взимку додається ще один вид гарного і не шкідливого проведення часу – катання на лижах. Вони ж бо не димлять і мастилом не бризкаються. До того ж приплив адреналіну до крові гарантовано (коли швидкість збільшується сама по собі), а це дуже допомагає відволіктись від буденних справ та проблем.

Можна також присвятити свій час спокійному вивченню лісу поряд з яким-небудь селом. Ходити туди на прогулянки, збирати грибочки. Мухомори не зачіпаємо – неправильне приготування має нехороші наслідки для організму. Можна ягідки збирати, квіточки нюхати. При цьому відпочивати собі в сільській хатинці і їсти свіженькі не генетично модифіковані продукти.

Зараз існує також багато екотурів заповідниками України. Що теж не менш цікаво і корисно. Переважно це піші подорожі. Наприклад, коли за кілька годин проходиш маршрут, а назад повертаєшся тією ж дорогою (все рівно помітиш щось нове). Або ж довший шлях, коли проводиш у заповіднику весь день. Варіантів безліч.

Любителі екзотичного відпочинку залюбки погодилися б пожити в справжній бамбуковій хижці десь на Гавайях. Чи на декілька днів відчути себе справжнім Робінзоном, засинаючи і харчуючись на деревах з видом на безкрайній океан та білі піщані пляжі. Хіба ж не рай? І природа ціла, і Ви втішені – взаємовигода.

Отож, чи ставати екологічним туристом, чи ні, обирати Вам. Але починати треба з малого, а саме зі збереження тої часточки природи, яка поруч. Якщо Ви побували у міському парку і не залишили за собою кілька милих подаруночків, а може й допомогли не зробити цього ще комусь, то це вже гарний перший крок. І, можливо, бути Вам істинним зеленим туристом.