Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», спеціальний представник швейцарського головуючого в ОБСЄ з питань України, посол Тім Гульдіманн вважає, що мовна проблема не є серйозним політичним чинником в Україні.

«Мова не є політичним питанням. Використання української чи російської мови не пов'язане з політичними позиціями», – сказав Тім Гульдіманн на брифінгу в Києві в середу.

Зокрема представник ОБСЄ зазначив, що скасування Верховною Радою закону про мови дійсно викликало певну негативну реакцію на південному сході України. Проте він зауважив, що це рішення згодом не набуло чинності.

Гульдіманн водночас зазначив, що, наприклад, в Одеській області є дуже багато україномовних громадян. Під час спілкування із людьми щодо цієї проблеми, як правило, люди відповідали, що у разі потреби переходять з однієї мови на іншу та самі обирають, до яких шкіл віддавати своїх дітей.

Посол наголосив на тому, що під час візитів до Львова, Херсона та Одеси представники ОБСЄ побачили, що громадяни України хочуть децентралізації влади, але не говорять про федералізацію України.

Спецпредставник головуючого в ОБСЄ наголосив, що моніторингова місія організації має здійснювати виключно моніторинг. Вона немає завдань вирішувати наявні проблеми. Однак він зазначив, що він вважає, що місія ОБСЄ виконує певну стабілізуючу функцію та сприяє тому, щоб не наростала ескалація тих конфліктних процесів, які відбуваються останнім часом в Україні та Криму.

Як писав «Вголос», 21 березня постійна рада ОБСЄ схвалила рішення про направлення до України спеціальної моніторингової місії міжнародних спостерігачів.

Перші чотири групи спостерігачів від ОБСЄ прибули в Україну 25 березня. Вони працюватимуть в 10 містах України, окрім кримських. Згодом, глава російського МЗС Сергій Лавров назвав повним нахабством та дипломатичною неспроможністю вимоги Заходу відправити спостерігачів від місії ОБСЄ в Україні в Крим.