Проте в результаті платити можуть або набагато менше, або взагалі залишити ні з чим. Журналісти програми «Гроші» з'ясовували, що чекає українців на заробітках у Європі.

Хвиля трудових мігрантів, якість їхньої роботи та готовність працювати за копійки призвели до зневажливого ставлення до українських заробітчан – їх б'ють, платять копійки та в очі називають «бидлом», зазначають журналісти.

Так, вчитель математики з України Микола, який працює на будівництві, розповідає, як уперше приїхав на заробітки в Польщу. Спочатку він мав офіційне працевлаштування, потім роботодавець не захотів платити податок – останній місяць перед від'їздом чоловік працював неофіційно. В результаті українець залишився майже ні з чим – платили йому все менше.

Серед будівельників є і вчителі, і медики, і навіть блогери. Колеги Миколи також розповідають, що неодноразово натрапляли на шахрайство, коли після приїзду виявлялося, що умови, які їм обіцяли, будуть зовсім не такими – і зарплата теж буде меншою.

«Ставилися так, що якщо щось не подобається – їдь, але гроші, звісно, не отримаєш», – розповідає журналістка з Сум.

Дівчина також поїхала працювати на кухню в Польщу. Вже по приїзду вона з'ясувала, що повинна обов'язково працювати у дві зміни.

«Спали ми по 2-3 години в роздягальнях на лавочках», – розповідає дівчина.

Деякі заробітчани також розповіли журналістам, що зарплати не отримували з самого початку роботи – за 3 місяці.

Нагадаємо, загалом у 2017 році трудові іммігранти в Польщі перерахували за кордон понад €3 млрд, з них 90,4% – в Україну.

Окрім того, у цьому році Чехія знову спростила процедуру працевлаштування для громадян України. Такі зміни спровоковані тими ж причинами, що в Польщі, – нестача працівників.