Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Під час церемонії закриття українська та американські сторони відзначили ефективність і масштабність навчань, і їхню корисність для зростання рівня взаємодії між збройними силами різних країн і для забезпечення безпеки в Чорноморському регіоні.

«Міжнародні навчання «Сі Бриз-2016»  стали потужним фактором безпеки в Чорному морі. Недарма за цими навчаннями стежив практично увесь Чорноморський флот Росії», - зазначив командувач Військово-морськими силами Збройних сил України Ігор Воронченко.

Він також уточнив, що за навчаннями спостерігали розвідувальні кораблі РФ «Лиман» і «Екватор».

За його словами, учасники навчань повністю відпрацювали повітряний, морський і наземний компоненти, зокрема, вперше в Чорному морі провели десантування з корабля на сушу з відстані понад 3 морські мил.

На завершення церемонії представник від України нагородв кількох військових США, Молдови і Грузії медалями за сприяння розвитку Військово-морських сил України.

Нагадаємо, українсько-американські навчання «Сі Бриз-2016» розпочалися 18 липня. У навчаннях взяли участь до 4 тис. осіб з 16 країн світу: України, США, Болгарії, Великобританії, Греції, Грузії, Італії, Іспанії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини, Швеції і Фінляндії.

Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться з 1997 року щорічно відповідно до «Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України» від 1993 року. Вони проводяться з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-морських сил Збройних сил України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн.