Про це повідомляє польське видання «TVN24».

Журналіст ще з 90-х років описував випадки корупції у різних регіонах України, тому його діяльність не подобалася діячам, пов’язаним з Партією регіонів та президентом Віктором Януковичем. 2011 року його було заарештовано за звинуваченням у вбивстві. До Орлова застосовувалися тортури. Після активізації польських і українських політиків та зміни керівництва Генеральної прокуратури України, Алєксандера Орлова було звільнено і на судові засідання він тепер приходитиме з дому, а не сидітиме під арештом. 
«З нашої перспективи успіхом є те, що Орлова нарешті звільнено з-під арешту, він зустрівся з родиною і його життя не буде під загрозою. Боротьба про його невинність – це черговий етап», – прокоментував Томаш Чувара з Фонду «Відкритий діалог».
Допомогу у звільненні Алєксандера Орлова надавали також польські і українські політики: Малґожата Ґосєвська, Марцін Свєнціцький, Міхал Дворчик, Борис Тарасюк, Павло Костенко, Олександр Урбанський, Оксана Сироїд та інші.

Міністерство закордонних справ Польщі повідомило, що з 2011 року, коли в Одесі було заарештовано польського журналіста Орлова, дипломатично-консульські служби не раз порушували справу затриманого під час двосторонніх, польсько-українських зустрічей на різних рівнях. 
«Представники Генерального консульства Польщі в Одесі залишаються у постійному контакті з Алєксандром Орловим та його родиною», - наголосив директор Бюро Пресового речника МЗС Польщі Рафал Собчак.