Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

Зазначається, що на окупованих територіях завершилася безпрецедентна акція «Здай документи командиру», у якій повинні брати участь «іхтамнєти» з громадянством Росії, або ж інших країн співдружності. 

«Умови акції прості: до ранку 22 березня такі бойовики були зобов'язані здати усі документи, що можуть прямо або опосередковано підтверджувати участь «громадян співдружності» у воєнному конфлікті на Донбасі», – пояснили у розвідці.

Таким чином найманців змусили здавати паспорти, договори, водійські посвідчення й банківські картки. Якщо особа не погоджується на це – її звільняють і депортують. 

У штабі зауважили, що такі акції вже проводилися і відбуваються, як правило, тоді, коли українські бійці затримують терористів з російською пропискою. Ці заходи завжди проводяться за вказівкою Генштабу ЗС РФ.

«За перебігом та дотриманням правил усіма учасниками наглядали арбітри з ФСБ. Такий суворий контроль не випадковий, адже бойовики не надто воліють прощатися із документами. Усі вони свідомі того, що їхні справжні посвідки є єдиною можливістю дістати квиток на потяг у зворотній бік», – підсумували у розвідці. 

 

«Вголос»