“Суд” в окупованому Криму відібрав у Православної церкви України кафедральний собор Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі. Це був останній український храм на анексованому півострові.

Про це повідомляють “Крим.Реалії”.

Так званий “суд” вимагає від ПЦУ звільнити приміщення храму та сплатити судові збори.

Раніше архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомляв, що російська влада Криму вимагає “звільнити приміщення” кафедрального собору Святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі і направила припис про “звільнення приміщень” собору.

У російському “мінмайна Криму” пояснили вимогу до єпархії покинути будівлю кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну церкву України.

Як пояснив представник Кримської єпархії в Європейському суді з прав людини Сергій Заєць, рішення фактично означає фізичну ліквідацію управління Кримської єпархії УПЦ, яка лишається без приміщення для своєї діяльності. За його словами, формальним позовом для судового позову стала “надумана заборгованість (за оренду) на суму в 1 гривню”. При цьому місцева влада, навіть не чекаючи на рішення суду, почала в будівлі ремонт, так що через розібраний дах значну частину храму підтопило.

За даними Регіонального центру прав людини, з понад 40 громад колишньої УПЦ КП у Криму вже за перший рік російської окупації станом на 2015 рік лишалися лише 11 із 8 храмами, принаймні в трьох випадках влада захоплювала приміщення храмів – у Севастополі, Сімферополі і селі Перевальному.

Як писав “Вголос”, в окупованому Криму затопило храм ПЦУ.