Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповів економіст Ігор Лисий.

«Є цілий перелік об'єктів, які не можуть бути приватизованими. Проте слід пам'ятати, що українська економіка є олігархізована. І наслідок цього — державна влада представлена цими олігархами у вигляді їхніх чиновників, депутатів... Олігарх – це не є бізнесмен, який дбає про державу. Він використовує різні механізми для того, щоб збагачуватись із державного бюджету. Відповідно, коли ми говоримо зараз про приватизацію, ми повинні пам'ятати, що багато людей є зацікавлені саме в такій приватизації для того, щоб за малі кошти отримати стратегічні підприємства і далі продовжувати диктувати державі свої умови», – наголосив він.

Приватизація державної власності — це, фактично, намагання держави зробити ці об'єкти більш прибутковими та ефективними, а також позбавити державний бюджет від непотрібного навантаження.

«Щоправда, після приватизації можуть змінюватися напрямки діяльності об'єкту, адже новий господар отримує практично у власність всю споруду. Проте в умовах приватизації держава може виставити певні інвестиційні умови, які будуть передбачати вкладення коштів, збереження робочих місць, розвиток підприємства», – пояснив економіст. Також він зазначив, що усі об'єкти, які виставляються державою на продаж, не приносять доходів, а навпаки — лише споживають кошти.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.