Проти проголосували 23 країни, серед яких Білорусь і Росія, передає "Українська правда".

Зокрема, резолюція підтверджує територіальну приналежність півострова Україні, та називає Росію агресором, який окупував півострів.

В документі також пропонується "засудити обмеження прав людини, дискримінаційні заходи та практику стосовно жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади".

В Міністерстві закордонних справ України, ця резолюція спрямована на захист конституційних прав громадян України на території тимчасово окупованого українського півострова. В документі засуджуються масові порушення прав людини в окупованому Криму та міститься заклик до Росії як держави-окупанта дотримуватися своїх зобов'язань згідно з міжнародним правом.

Перша резолюція по Криму підтверджувала територіальну цілісність України. Вона була прийнята 27 березня в 2014 році, відразу після організованого Москвою та контрольованого військовими без розпізнавальних знаків "референдуму". Тоді 100 країн-членів ООН підтримали Україну, 11 були проти (Вірменія, Білорусь, Болівія, Зімбабве, КНДР, Куба та ін) ще 58 - утрималися.