Про це заявив у понеділок під час засідання РБ ООН Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв, передає «Укрінформ».

«Хочу ще раз закликати РФ не грати словами – тут не театр. Ми маємо багато доказів вашої прямої та непрямої агресії проти України. Ми як і раніше обмежені в повному визнанні Росії як агресора. Але так не може довго тривати», – зазначив представник України.

За його словами, Російська Федерація, «чиї війська безпосередньо беруть участь у бойових діях на території України, несе відповідальність за смерть цивільних в Маріуполі, Волновасі, Донецьку та інших населених пунктах України».

Глава українського Представництва також висловив стурбованість тим, що РФ як постійний член РБ ООН напередодні перешкодила прийняттю заяви Радою з приводу Маріуполя. Цим самим Росія «проявила абсолютну неповагу не тільки до Статуту ООН, а й до людських цінностей, заблокувавши засудження Радою огидних злочинів проти людяності, які здійснили терористи в Маріуполі».

Він нагадав, що на засіданні Радбезу ООН на минулому тижні українська делегація назвала конкретні дані щодо 16 російських батальйонів, які знаходяться в Україні, однак після цього цифри не зменшилися: «Минулого разу в цьому залі ми говорили про 9 тисяч російських військових в Україні, сьогодні ми говоримо вже про 12 тисяч, 235 танків, 720 БТР, 263 артилерійських систем. Що вони роблять на суверенній території України?»- звернувся Сергєєв до російської делегації.

Представник України ще раз закликав Москву до негайного виконання Мінських угод. У цьому зв’язку він також зазначив, що Україна хотіла б заручитися міжнародною підтримкою, «щоб Росія була вимушена виконати свої обіцянки».