ООН розпочинає міжнародне розслідування вбивства саудівського журналіста Джамала Хашоггі.

Про це повідомляє DPA.

Спеціальний доповідач із питання про позасудові страти, страти без належного судового розгляду або довільні страти Агнес Калламар прибула на зустріч із міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу до Анкари.

Візит представниці ООН відбувається майже через чотири місяці після вбивства Хашоггі в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі.

“Я надіслала запит на доступ до саудівського консульства в Стамбулі та зустріч із послом у Туреччині. Також просила дозволу на проведення подібного візиту до королівства Саудівської Аравії”, — повідомила Калламар.

Поки що невідомо, чи підтверджений запит доповідача ООН і коли вона матиме доступ до консульства.

Зазначається, що команда ООН оцінить кроки турецького та саудівського урядів для вирішення цієї справи та “характер і ступінь відповідальності держав і окремих осіб за вбивство”.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі вбили у Посольстві Саудівської Аравії в Стамбулі (Туреччина).

Влада Саудівської Аравії після тиску з боку США й Європи визнала, що журналіст загинув на території дипломатичного представництва, проте назвала його смерть випадковістю.