В ООН заснували об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні і закликали донорів приєднатися до нього, щоб допомогти жителям Донбасу, які страждають від збройного конфлікту.

Як передає Укрінформ, про це на спеціальному засіданні ООН щодо Плану гуманітарної допомоги на сході України на 2019 рік заявила помічниця генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер.

“Я рада сьогодні оголосити про створення Об’єднаного фонду гуманітарної допомоги Україні і закликаю донорів приєднатися до нього”, – заявила Мюллер.

Вона додала, що ряд країн вже внесли свої кошти в фонд.

“Сьогоднішня дискусія дає нам можливість ще раз звернути увагу на гуманітарні наслідки конфлікту. Поки політичні дискусії тривають, ми не повинні забувати людське обличчя цієї кризи і його вплив на цивільне населення, звичайних людей, які стикаються з її наслідками кожного дня”, – зазначила вона.

Як повідомляється, новостворений Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні відноситься до так званих Country-based Pooled Funds (Країнні об’єднані фонди – ред.) ООН, які дозволяють донорам – урядам, міжнародним і неурядовим організаціям – направляти свої внески на підтримку місцевих гуманітарних зусиль. Таким чином, кошти можуть доходити до гуманітарних партнерів у зонах конфлікту вчасно, скоординовано і цілеспрямовано.

Координацією фонду в Україні буде займатися Офіс ООН з координації гуманітарних питань під керівництвом координатора з гуманітарних питань, координатора системи ООН в Україні.

Підсумовуючи, Мюллер додала, що загальні потреби для гуманітарної допомоги жителям сходу України, які страждають від збройного конфлікту з обох боків лінії розмежування, на 2019 рік становлять $ 162 млн.